انتشار کتاب رمضان و روزه داری در فرهنگ اسلامی
سه شنبه, 22 تیر 1395

رمضان وروزه داری در فرهنگ اسلامی، از رؤیت هلال تا زکات فطره عنوان آخرین اثر منتشر شده از مجموعه کتابخانه دانشنامه جهان اسلام  است که به کوشش جمعی از پژوهشگران بنیاد دایرة المعارف اسلامی تدوین و توسط انتشارات کتاب مرجع منتشر شده است. این مجموعه مشتمل است بر مقالاتی با محوریت ماه رمضان در تقویم فرهنگ اسلامی: مقاله «رمضان» که سه جنبه تقویمی و قرآنی-حدیثی و فرهنگی را در بر دارد؛ مقاله «روزه» که به فقه و آداب روزه داری نزد مذاهب اسلامی می پردازد؛ «رؤیت هلال»، که آغاز و انجام ماه رمضان بر پایه آن صورت می بندد؛ و آخرین مقاله درباره«زکات فطره» است که نمادی است از نسبت مستقیم ارتقای درونی با خدمت رسانی به بندگان خدا

کتابخانه دانشنامه جهان اسلام مجموعه منتخبی است از مقاله های تحقیقی در زمینه های گوناگون که شکل دایره المعارفی آنها برای درج در دانشنامه جهان اسلام تهیه می شود. از هدفهای اصلی تدارک کتابخانه دانشنامه جهان اسلام غنی کردن متون درسی دانشگاهی، فراهم آوردن منابع مطالعاتی برای دانشجویان و پژوهشگران، و ایجاد زمینه برای تحقیقات بعدی است.

این کتاب در ۱۹۲ صفحه قطع پالتویی و با قیمت ۱۶۵ هزار ریال در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است. برای تهیه این کتاب می توانید درایام هفته از ساعت ۸ تا ۲۰ به نشانی بلوار کشاورز، خیابان فلسطین، نرسیده به میدان فلسطین، شماره ۳۸۲مراجعه و یا با تلفن ۸۸۹۶۱۳۰۳ تماس حاصل فرمایید.