دانشنامه جهان اسلام - مجلد۲۵

دانشنامه جهان اسلام - مجلد۲۵
  • مولف: زیر نظر غلامعلی حداد عادل
  • طبقه بندی: دانشنامه جهان اسلام-فارسی
  • وضعیت: چاپ شده
  • قیمت: ۱۵۰.۰۰۰ تومان

مجلد بیست‌و‌پنجم دانشنامۀ جهان اسلام حاوی بخشی از مقالات حرف «س» از مدخل «سنن ابن ماجه» تا «سین کیانگ» به سرویراستاری دکتر غلامعلی حداد‌عادل و با مشارکت اعضای علمی بنیاد دایرة‌المعارف اسلامی و همراهی جمع کثیری از استادان و پژوهشگران حوزه و دانشگاه منتشر شد.

تعداد مقالات منتشر شده در مجلد بیست‌و‌پنجم 255 مقاله است که ذیل 237 مدخل اصلی و 18 مدخل فرعی تدوین شده و75 مدخل در این مجلد، ارجاعی است. ازمجموع مقالات منتشر شده، 249 مقاله تألیفی و 6 مقاله ترجمه و تلخیص از دیگر دایرة المعارفهاست.

میانگین تعداد کلمات مقالات درجلد بیست‌وپنجم دانشنامه جهان اسلام 2140 کلمه و مجموع کلمات آن بالغ بر 545 هزار کلمه است. علاوه بر محققان ایرانی مقیم و غیر مقیم، پژوهشگرانی از کشورهای آلمان، امریکا، اندونزی، پاکستان، ترکیه، چین، فرانسه، کانادا، مالزی، هند تألیف مقالات این مجلد را برعهده داشته‏‌اند.

برخی از مقالات مجلد بیست‌و‌پنجم که در شانزده حوزۀ موضوعی تدوین شده‌‏اند عبارتند از: اسلام معاصر: سوریه، سوسیالیسم، سی آ(سی آی ای)؛ آسیای صغیر و بالکان: سیروز، سیدی علی رئیس، سیفی؛ تاریخ اجتماعی: سوگواری، سیاست نامه نویسی، سید؛ تاریخ علم: سیاق، سیب، سیدمنجم؛ تاریخ:سیسیانوف، سیده خاتون؛ ادبیات و زبانها: سوزنی سمرقندی، سیاوش، سیبویه؛ تاریخ اسلام: سیره/سیره نویسی، السیرةالنبویة، سیف بن عمر تمیمی؛ جغرافیا: سواد، سینا، سیستان؛ شبه قاره هند و جنوب شرقی آسیا: سیداحمدخان، سیفیه جامعه، سیام؛ عرفان: سوانح، سهروردیه، سیمرغ؛ فقه و حقوق: سویدی خاندان، سیالکوتی، سنهوری ؛ فلسفه: سوفسطاییان، سهروردی شهاب الدین، السیاسة، سیاست مدن؛ قرآن و حدیث: سوره، سیاری؛ کلام و فرق: سهو النبی ؛ مطالعات غرب جهان اسلام: سیبه بلاد، سید؛ هنر و معماری: سوروگین آنتوان، سیام قلم محمد، سیاه مشق، سه تار.

منشورات این بنیاد تا‌کنون، شامل 25 جلد دانشنامه جهان اسلام و ۴۵ عنوان کتاب به زبان فارسی، 11 جلد ترجمه دانشنامه جهان اسلام به زبان عربی و ۲۲ عنوان کتاب به زبان انگلیسی است. گفتنی است از مجلد بیستم دانشنامه به این سو، همراه با انتشار هر مجلد، کتابچه‌ای حاوی نمایۀ تفصیلی و معرفی مهمترین مقالات آن مجلد به تفکیک حوزه‌های موضوعی، برای سهولت اطلاع‌یابی از محتوا منتشر شده است.

مجلد بیست‌و‌پنجم دانشنامه جهان اسلام دارای 802 صفحه است که در قطع رحلی به چاپ رسیده و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

برای خرید این کتاب می توانید شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۲۰ به فروشگاه کتاب مرجع به نشانی: تهران، بلوار کشاورز، خیابان فلسطین، نرسیده به میدان فلسطین مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۹۶۱۳۰۳ تماس حاصل فرمایید.