دانشنامه جهان اسلام مجلد۲۰
  • مولف: زیر نظر دکتر غلامعلی حداد عادل
  • طبقه بندی: دانشنامه جهان اسلام-فارسی
  • وضعیت: موجود
  • قیمت: ۷۰۰۰۰۰ ریال

دانشنامه جهان اسلام در بردارندۀ مقالاتی دربارۀ اصول اعتقادی و احکام شریعت اسلام، فرهنگ و تمدن جوامع مسلمان در طی سده­ها، تاریخ سیاسی و اجتماعی کشورهای اسلامی، شناخت تفصیلی پهنه جغرافیایی جهان اسلام، معرفی ادبیات و هنر در جهان اسلام، سازمانهای سیاسی و اجتماعی مسلمانان عالم، چهره ها، آداب و رسوم و آیینهای ملل مسلمان است.

 تعداد مقالات منتشر شده در مجلد بیستم 293 مقاله است که ذیل 251 مدخل اصلی تدوین شده و 65 مدخل در این مجلد، ارجاعی است. ازمجموع مقالات منتشر شده، 292 مقاله تألیفی و یک عنوان ترجمه و تلخیص از دائرة المعارف اسلام است. میانگین تعداد کلمات مقالات درجلد بیستم 2100 کلمه و مجموع کلمات آن بالغ بر 600 هزار کلمه است. جلد بیستم دانشنامه جهان اسلام در قطع رحلی و 912 صفحه منتشر شده است.

برخی از مدخلهای مقالات مجلد بیستم عبارت­اند از: امام رضا(ع)، رصدخانه، رضا عباسی(موزه)، رضاع، رطل، رفیق حریری، رکن رابع، رکوع، رمز(در ادبیات)، رمضان، رنگ، روم شرقی، رند، رواق، روایت حدیث، روح، روحانیت، روز، روزنامه خاطرات اعتماد السلطنه، روزنامه رسمی، روزه، روسیه(مسلمانان)، روشنفکری(در ایران و سایر کشورهای جهان اسلام)، روضه خوانی، رؤیا (در فلسفه و عرفان)، رؤیت هلال، رویه قضایی، رهبانیت، زین العابدین رهنما و رهی معیری.

برای خرید این کتاب می توانید شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۲۰ به فروشگاه کتاب مرجع به نشانی: تهران، بلوار کشاورز، خیابان فلسطین، نرسیده به میدان فلسطین مراجعه و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۸۸۹۶۱۳۰۳ تماس حاصل فرمایید.